igri kazino

Roaring Forties Slot

Тешко е да се категоризира во смисла на карактеризирање на одреден казино слот. Тоа е исклучително точно за нашиот тим за ревизија по играњето на Roaring Forties бесплатен демо слот од Novomatic. Играјте го Roaring Forties онлајн бесплатниот слот апарат бидејќи е релаксирачка и очарувачка игра на Вегас.

Roaring Forties – Играj Бесплатно

1
4.9 / 5
TOTAL SCORE

100% бонус до 400 EUR и 100 бесплатни спинови

Во Mozzartbet добивате 400 EUR бонус и 100 бесплатни спинови. Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на Mozzartbet

👨‍💻ПрограмерNovomatic
Редови5
🎰Плаќање линии40
🔄RTP95.48%
📈ВолталиностMedium
🤑Мин/макс облог0.4 / 20

Неговиот стил, тема и дизајн изгледаат дека се промена на играта. Слотот има традиционална табла со 5 ролни и 40 линии на исплата. Ги поддржува карактеристиките за моментална игра, овозможувајќи играње без регистрација и без преземање. IgriKazino е најдобриот избор како удобна платформа за коцкање со илјадници онлајн слотови со ексклузивни промоции и персонализирани бонуси.

1000х Табели за исплата и RTP од 95,48%

Најнеобичната карактеристика на слот машината Roaring Forties е старомодната тема, проследена со џентлменските исплати генерирани од дивите и скатерите. Бидете внимателни додека го одбирате најсаканиот онлајн поки за забава, особено кога играта има такви повратоци. Се разликува од други бесплатни казино слотови по отсуство на бесплатни вртежи, кои можат алтернативно да се откупат. Понекогаш добивањето дополнителни вртежи за коцкање се добива.

Novomatic направи слободен Roaring Forties слот онлајн. Наместо тоа, добијте до 20.000 монети удирајќи 5 скатер симболи со ѕвезда на ролните. Има 2 типа бонус симболи: диви и скатери. Див симбол е претставен со иконата Сјајен див, која ги заменува сите други икони на ролните освен скатерите. Се појавува само на ролните 2, 3 и 4. Не заборавајте дека скатер симболот, највредниот симбол во слотот им дава на коцкарите 1000 пати од вкупниот залог ако 5 од нив се појават на ролните. Бесплатната онлајн игра има опција за обложување каде што од коцкарите се бара да ја погодат бојата на идната карта за да ги подвојат добивките. Соберете повеќе бонуси едноставно со кликање на копчето „Играј сега“, кое им овозможува на коцкарите да играат бесплатни слотови додека добиваат бонуси и промоции. Значи, стекнувањето на сите нив е секогаш опција да се направи целото искуство со поки машината уште поинтересно.

Roaring Forties Slot - Играj Бесплатно

Победничките комбинации на играта се релативно едноставни и директни бидејќи на коцкарите им се плаќа за удирање од 3 до 5 симболи на играчките ролни. Овој поки апарат се разликува од другите бесплатни игри поради техничките конфигурации на шансите за победување. Бесплатното играње на Roaring Forties слот има малку повисок RTP од 95,48%, во комбинација со средната нестабилност на машината. Покиот има фиксен број линии на исплата и нема варијабилност во смисла на ангажирање на играчот. Обложете ги сите линии на исплата, во исто време пропуштајќи ја опцијата за обложување, доколку е можно. Поентата е дека овој режим на игра нуди само 50% шанса за победа, што е недоволно да се победува редовно.

Правила на Roaring Forties слотот

Можете да активирате од 1 до 40 линии на исплата кога играте Roaring Forties. Користете го менито за Линии за да ја промените бројката на активни линии. Големината на облогот за секоја активна линија може да варира меѓу 1 и 100 кредити. За да внесете точната сума што сакате да ја обложите по линија, користете го менито Облог/Линија. На панелот за контрола на играњето исто така може да ги најдете следните копчиња:

  • Табела за исплати – користете ја за да ја прикажете информативната секција
  • Автоматска игра – користете ја за да ја активирате автоматската игра
  • Обложување – користете ја за да ја покренете ризичната игра (забележете дека ова копче е достапно само по успешно вртење)
  • Старт – користете го за да активирате едно вртење во рачен режим

Победничките комбинации се формираат со три, четири или пет идентични икони. Единствениот исклучок од ова правило е бројката седум како симбол, бидејќи е доволно да се соберат два такви симбола за победничка комбинација. Во овој слот нема слободни вртежи или бонус рунди.

Симболи и исплати

Дивиот симбол е икона со напишано “Wild”. Оваа икона не формира победнички комбинации самата по себе, но може да се користи да ги замени другите симболи освен скатерот за да формира победнички комбинации кои инаку не би биле можни. Благодарение на оваа посебна карактеристика добивате можност да собирате исплати многу почесто отколку што би било без дивиот симбол. Иконата со ѕвезда е скатер симбол во овој слот. Ќе го помножи вашиот вкупен залог за 2, 20 или 500 пати без разлика на неговата позиција на ролните.

СимболКоефициенти
Симбол на разбрскување2, 20, 500 (вкупна големина на улог)
Среќен број седум4, 60, 200, 1000
Ѕвоно40, 100, 300
Лубеница20, 80, 200
Грозје20, 80, 200
Портокал8, 40, 100
Лимон8, 40, 100
Слива8, 40, 100
Череша8, 40, 100

Најпрофитабилниот симбол во оваа игра е иконата со среќниот број седум. Ја зголемува големината на вашиот облог по линија за 4, 60, 200 или 1000 пати. Звончето иконата е исто така доста профитабилна со коефициенти од 40, 100 и 300. Грозјето и симболите на дињата ќе го помножат вашиот залог за 20, 80 или 200. Сите други икони (портокал, лимон, слива, цреша) имаат коефициенти од 8, 40 и 100.

Ризичната игра во Roaring Forties

Ќе имате шанса да ги помножите вашите добивки по успешно вртење во главниот режим на игра. Откако ќе ја активирате ризичната игра, на играчкото поле ќе видите карта со лицето надолу. Можете да ја подвоите претходната исплата со точно погодување на бојата на бојата на картите. Притиснете Црвено или Црно копче за да дадете соодветна претпоставка. Ако изберете погрешна боја, ќе ја загубите претходната исплата и ќе се вратите во главниот режим на игра. Меѓутоа, ако вашата претпоставка е точна, ќе ја добиете вашата исплата подвоена, и ќе можете да продолжите да ја играте ризичната игра. Ако не сакате повеќе да ризикувате и претпочитате да ги соберете тековните добивки, притиснете го копчето Собери (се разбира, оваа опција е достапна само додека не дадете погрешна претпоставка).

Други игри

book of ra slot

Book of Ra

sweet bonanza slot

Sweet Bonanza

shining crown slot

Shining Crown

mk_MKMacedonian