igri kazino

Shining Crown

Добредојдовте на нашиот преглед на онлајн слотот Shining Crown од EGT. Тука, на нашата веб-страница, можете да играте бесплатна демо верзија на Shining Crown без потреба од регистрација. Ќе обезбедиме информации за карактеристиките на играта, исплатите и совети како да освоите големо. Исто така, ќе најдете детали за највисоките регистрирани добивки од слотовите Shining Crown и список на казина каде што можете да играте за вистински пари. Прочитајте за да дознаете сè за оваа популарна игра со овошни симболи.

Shining Crown – Играj Бесплатно

1
4.9 / 5
TOTAL SCORE

100% бонус до 400 EUR и 100 бесплатни спинови

Во Mozzartbet добивате 400 EUR бонус и 100 бесплатни спинови. Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на Mozzartbet

👨‍💻ПрограмерAmusnet Interactive (ex. EGT Interactive)
🏮Макари5
Редови3
🎰Плаќање линии10
🔄RTP96.37%
🏆Макс Вин5,000x
📈ВолталиностСреден
🤑Мин/макс облог0.10/4

Преглед на слотот Shining Crown

shining crown demo

Shining Crown од Euro Games Technology (EGT) е живописен овошен слот со 10 платни линии и RTP од 96.37%. Играта содржи класични симболи на слотови како што се трешни, лимони, портокали, сливи, грозја, лубеници, ѕвона и црвени 7-ки пред светла црвена позадина. 3D графиката и веселите звучни ефекти додаваат на носталгичната атмосфера на овошните машини.

Самата сјајна круна е дивиот симбол на играта. Таа заменува други симболи за да помогне во создавањето на добивни комбинации. Уште подобро, кога дивиот симбол е дел од потенцијална исплата, се шири за да го покрие целиот бубањ. Имањето цел бубањ диво значително ги зголемува вашите шанси за погодување на голема добивка.

Совпаѓање на симболи на која било од 10-те фиксни платни линии активира исплати. Треба да совпаднат 3-5 симболи, освен за Седумката која исплаќа само за 2 симболи. Табелата за исплати прикажува плаќањата од Scatter и добивните комбинации за секој симбол. Добивките од Scatter се множат со вашиот вкупен облог.

Shining Crown исто така има два Scatter симболи – еден со ѕвезда и еден со знак за долар. Љубичастиот Scatter со ѕвезда се појавува само на бубњевите 1, 3 и 5 и плаќа за 3 симболи било каде. Scatter со знак за долар плаќа за 3, 4 или 5 симболи расфрлани било каде.

Дополнителни карактеристики вклучуваат опција за коцкање каде што можете да ги ризикувате вашите исплати на игра со погодување карти за шанса да ги удвоите вашите пари. Исто така, има не еден, туку два бонуси за џекпот – Bell Link и Clover Chance!

Со генерозни исплати, возбудливи карактеристики и тие сите важни прогресивни џекпоти, лесно е да се види зошто Shining Crown продолжува да сјае силно меѓу обожавателите на слотови низ целиот свет.

Класичен овошен слот од EGT

Како еден од водечките развивачи на игри во Источна Европа, EGT создава висококвалитетни видео слотови и за земјишни и за онлајн казина. Нивните игри обично содржат класични теми заедно со иновативни бонус карактеристики. Shining Crown вклучува традиционални симболи на овошни машини заедно со две прогресивни карактеристики за џекпот наречени Bell Link и Clover Chance. Со чести исплати и шанса за голема добивка, не е чудо што Shining Crown останува популарен години по неговото издавање во 2014 година.

Расчленување на механиката на играта Shining Crown

shining crown jackpot

Shining Crown работи на сопствениот софтвер на EGT со висококвалитетна графика и звук. Интерфејсот е пријателски насочен кон корисникот со јасно означени копчиња за прилагодување на големината на облогот и започнување на вртењата. Функцијата за автоматско репродукција ви овозможува да го забрзате дејството со поставување автоматски облози. Исплатите и специјалните карактеристики се случуваат случајно благодарение на Генераторот за Случајни Броеви (RNG) кој осигурува праведни резултати.

Фиксните 10 платни линии плаќаат од лево на десно кога ќе слетате 3 или повеќе совпаѓачки симболи. Како игра со средна волатилност, Shining Crown нуди урамнотежен микс од помали погодоци и поголеми добивки меѓу некои суви периоди. Вешто изработениот математички модел ги прави работите интересни и возбудливи.

Како да се игра Shining Crown

Играњето на слотовите Shining Crown не може да биде полесно! Еве чекор по чекор упатства:

  1. Изберете ја големината на вашата облога – Обложувањето започнува само со 0.10 по вртење. Копчињата со стрелки ви овозможуваат да зголемувате или намалувате меѓу достапните номинални вредности од 0.01 до 1.00 по платна линија.
  2. Вртете ги бубњевите – Кликнете на копчето со кружна стрелка за да ги поставите шарените овошни симболи во движење. Добивките се формираат кога 3 или повеќе совпаѓачки икони слетаат од лево на десно на платна линија.
  3. Активирајте специјални карактеристики – Дивите, Scatter и Бонус симболите додаваат дополнителни шанси за добивка. Џекпотите Bell Link и Clover Chance носат животно менувајќи прогресивни награди!
  4. Коцкајте исплати – Победете ја карта на дилерот за потенцијално да ги удвоите вашите награди во опционалната функција за коцкање. Изберете ја бојата црвено/црно или одговарајте точно на бојата за да ги умножите малите добивки.

Со веселби и звона кои го слават секој добиток, е невозможно да не уживате вртејќи го овој овошен класик!

Симболи и табела за исплати на Shining Crown

Симболи и табела за исплати на Shining Crown

Симболите и исплатите на Shining Crown го враќаат забавата на винтиџ еднораки бандити. Среќните црвени 7-ки се најплатениот симбол на играта, наградувајќи до 500x вашата облога по линија за пет совпаѓачки симболи. Ѕвоната доаѓаат следни, плаќајќи до 200x вашата облога.

Овошните симболи како што се лубеница, грозје, лимон и трешни може да исплатат до 100x вашата облога за пет во низа. Уште подобро, три Scatter симболи активираат награди до 200x вашиот вкупен облог. Да не заборавиме на тие епски џекпоти Bell Link и Clover Chance кои само чекаат да паднат!

Играјте Shining Crown одговорно

Shining Crown нуди забавно и потенцијално профитабилно онлајн играње. Сепак, треба да играте слотови во разумни временски и финансиски граници. Секогаш коцкајте одговорно, поставете строг буџет и правете паузи за да ги задржите работите забавни.

Ако чувствувате дека развивате проблеми со контролирање на нагоните за игра, постојат корисни ресурси низ целиот свет. Обратете се до услугите за поддршка во вашата локална област. Останете во контрола и задржете го играњето забавно со одговорно играње.

ЧПП

Кој е RTP на Shining Crown?

Shining Crown има RTP (Return To Player) од 96.37%. Ова е над просекот и значи дека за секои €100 обложени, €96.37 се враќаат на играчите со текот на времето. Така, Shining Crown нуди прилично добар потенцијал за добивка.

Каков тип на слот е Shining Crown?

Shining Crown е видео слот со 5 бубњеви, 3 реда и 10 фиксни платни линии. Како живописна овошна машина, таа содржи класични симболи на слотови и две возбудливи игри за џекпот бонус – Bell Link и Clover Chance. Со средна волатилност, играта е привлечна за сите типови на играчи.

Како функционира Shining Crown?

Механиката на Shining Crown види како сјајниот див симбол се шири за да ги покрие целите бубњеви, заменувајќи ги другите икони за да создаде повеќе добивни комбинации на платни линии. Функциите за џекпот Bell и Clover се активираат случајно и ви даваат шанса за 4 мистериозни прогресивни награди.

Како да победите во Shining Crown?

Спарете 3 до 5 идентични симболи на фиксна платна линија од лево на десно. Исто така, следете ги добивките од Star и Dollar Scatter. Активирањето на експанзијата на Shining Crown Wild на платна линија води до големи исплати. Но, освојувањето на Гранд, Мајор, Минор или Мини џекпоти преку Bell Link и Clover Chance бонус игрите значи навистина огромни награди!

Други игри

book of ra slot

Book of Ra

Sweet Bonanza slot

Sweet Bonanza

Money Train 3 slot

Money Train 3

mk_MKMacedonian