igri kazino

40 Burning Hot

40 Burning Hot казино слот игра е видео слот со прогресивни карактеристики кои EGT програмерите ги објавија. Има 5 ролни и 40 линии на исплата, и симболи тематски поврзани со овошје. Слотот има колона за Брзо обложување која содржи ‘start’ и ‘bet’ за вртење на ролните.

40 Burning Hot Slot – Играj Бесплатно

1
4.9 / 5
TOTAL SCORE

100% бонус до 400 EUR и 100 бесплатни спинови

Во Mozzartbet добивате 400 EUR бонус и 100 бесплатни спинови. Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на Mozzartbet

👨‍💻ПрограмерAmusnet (ex. EGT)
Редови5
🎰Плаќање линии40
🔄RTP96.45%
📈ВолталиностСр – Вис
🤑Мин/макс облог0,05/300

Панелот овозможува активирање на кредитната функција за да се избере бројот на кредити за употреба по линија. Исто така постои и достапност на АвтоПлеј и опција за обложување. Опцијата за обложување ќе ги подвои вашите победи ако точно ја погодите бојата на следната карта. Симболите на овој онлајн слот се овошјата како симболи со пониски исплати, додека бројот 7 е симболот со повисоки исплати. На играчите им се достапни онлајн EGT 40 Burning Hot демо верзија. Демото овозможува играње, но вистинската парична верзија зависи од сакaњата на играчот.

40 Burning Hot слот

40 Burning Hot слот од EGT интерактив е топла и огнена игра. Служи со основен изглед и формат поради својот класичен дизајн. Графиките се одлични и возбудливи, додека боите се добро избалансирани за да ве потопат во расположение за играње. Има овошна тема која алудира на игра од класичен тип. Оваа игра има две верзии: со вистински пари и бесплатна. Уживајте во рундата со бесплатни вртежи и други бонус рунди, како на пример Jackpot картичката игра, која е насумично активирана. Играчите исто така можат да уживаат во рунда за обложување која ги множи нивните основни исплати од играта со два пати доколку нивните погодоци се точни. Кога ја играте оваа игра, од клучно значење е да им обрнете внимание на овие карактеристики за забава или вистински пари. Тие го даваат изгледот и внатрешната механика клучни во надградбата кон можната победничка рунда:

 • Линии на исплата: доаѓа со 40 фиксни линии на исплата и 5 ролни. За максимален залог – активирајте ги сите линии.
 • Повраток на играчот: ревидиран просечен повраток на играчот на оваа игра е 96,45%.
 • Див симбол: четирилисно детелинче го претставува.
 • Скатер симбол: оваа игра има два скатери. Лилава ѕвезда и Долар знак симбол.
 • Бонус рунди: дива карактеристика, џекпот картони игра.
 • Нестабилност/варијанса: средна до висока. Ова илустрира веројатноста за поголеми победи, иако, на подалечни интервали.

Мобилни карактеристики

40 Burning Hot слот е целосно компатибилен со сите мобилни оперативни системи. Се игра на Android, iOS и Windows уреди. Играј на iPad, iPhone, таблети и разни смартфони. Мобилната верзија нема преземања и барања за регистрација во режимот за бесплатна игра. За вистинското играње со пари, регистрирај се на сметка во казиното за да добиеш платформа за обработка на твоите плаќања. Во двата случаја, не е потребно преземање бидејќи играта има вградени HTML5 спецификации. Затоа е достапна веднаш преку прелистувачот без Flash плеери бидејќи Adobe не го поддржува тоа од 2021 година. Не е потребно преземање бидејќи играта е достапна директно од онлајн серверите на казината.

Како да се игра 40 Burning Hot слот

Играњето на 40 Burning Hot слотови не е тешко. Копчињата за контрола се згодно поставени на интерфејсите на играчите за да се вклучат брзо. Пред да почнете со вртење, играчот мора да разбере што претставува победа. Главната цел на оваа игра е да се добијат барем два слични симболи подредени од лево кон десно на ролните. Ова е чекор по чекор процесот за игра:

 1. Штом ќе се најавите на сметката во казиното, изберете ја играта;
 2. Изберете го бројот на линии за исплата за да ги активирате;
 3. Поставете го опсегот на залозите почнувајќи од минимум 0,05$ до 300$ по вртеж максимално;
 4. Притиснете го копчето автоматско вртење, што овозможува вртење максимален број пати наместо механички да го притискате копчето за вртење;
 5. Добиете честитки во тонови кога победничката линија ќе експлодира со привлечни светла и победничкиот износ се прикажува во случај на победничка линија.

По завршувањето на основната игра, понатаму ги подобруваат добивките заблагодарувајќи се на возбудливата опција за обложување.

Табела за исплати и бонус симболи

Табелата за исплати на 40 Burning Hot слот е детална табела која ги фаќа сите играчки симболи. Покрај овие симболи е множителот и потенцијалот за плаќање што тие го носат. Пред да почнете со вртење, секогаш разгледајте ја табелата за да ги најдете симболите со висока и ниска вредност на кои треба да им обрнете внимание. Стандардни симболи во бесплатен 40 Burning Hot слот вклучуваат:

Опција за обложување: оваа рунда се активира секогаш кога ќе го притиснете копчето за обложување на дното од екранот. Погодете дали следната извлечена карта е црвена или црна. Точна претпоставка ќе ви ги подвои победите, додека погрешна претпоставка ќе биде одземена. Опцијата за обложување во оваа игра е уникатно структурирана, а вие можете да ја напуштите кога сакате и да ги соберете веќе двојните добивки со притискање на копчето собери.

Бонус СимболПати ПојавенМножење на УлогБонус СимболПати ПојавенМножење на Улог
4-Лисна Детелина дива2/31500x/6000xСреќни 7ки5/4/3/23000x/200x/50x/10x
Виолетова Ѕвезда скетер3800xЈагоди5/4/3300x/150x/30x
Симбол на Долар скетер5/4/34000x/800x/120xЅвоно5/4/3200x/50x/20x
Диња5/4/3500x/100x/40xГрозје5/4/3500x/100x/40x
Портокали5/4/3100x/30x/10x   

Специјални бонус рунди и џекпоти

Покрај основните карактеристики на исплата, активирајте посебна бонус рунда. Jackpot картичките карактеристика: оваа е прогресивната карактеристика на играта. Наградата се шири како што директните залози се поставуваат на играта сè додека среќниот добитник не ја погоди потребната комбинација. Карактеристиката е насумично активирана откако добивките биле исплатени. Играчот добива 12 карти обрнати со лицето надолу. Тогаш се бара од него да извлече карта за да открие симбол на картите на боја. На ова ниво, постојат четири прогресивни нивоа, секој што одговара на различни симболи на картите на боја. Погодете 3 симболи на совпаѓање со картите на боја и освојте го соодветниот џекпот.

За искусни играчи, можеби ќе бидете изненадени од недостигот на бесплатни вртежи во играта. Нивното отсуство се должи на уникатното структурирање на играта, која нуди кошница полна со други бонуси за да ја надомести таа празнина. Постојат специфични казина каде што може да се игра играта и сè уште да се ужива во бонус вртежите.

Игри слични на 40 Burning Hot слот

EGT има серија други игри кои се слични на овој бесплатен слот апарат. Оваа сличност доаѓа во поглед на структурата и класичниот пристап, како што е прикажано со овошните симболи:

 • 40 Hot and Cash слот: изграден од EGT, ова е возбудлива игра од 5 ролни и 40 линии на исплата. Неговата механика е речиси слична на играта 40 Burning Hot слот. Сите добивки се исплаќаат од лево кон десно, почнувајќи од најлевата ролна. Сепак, тие ќе платат за нивното појавување на кое било место на ролните. Клучните карактеристики на играта вклучуваат мулти-деноминација, Дублирање и АвтоПлеј. Опсегот на обложување почнува со минимум од 0,05$, додека максималниот залог е 100$ по вртеж. Нестабилноста на слотот е ниска, што имплицира дека добивките се релативно чести но мали. За разлика од 40 Burning Hot слотот, се советува да почнете со вртење со мали залози и да им дозволите да се градат од последователни победи.
 • 40 Super Hot слот: како и 40 Burning Hot слотот, оваа игра има пријатно ретро расположение. Со многу бонус рунди во играта, симболите се речиси слични. Има цреши, портокали, лимони, сливи и црвени 7к. Среќниот црвен 7 симбол е див, додека скатерите се претставени со ѕвезда симболот. По основните рунди, го зголемува возбудувањето преку опција за обложување. Распоредот е исто така ист како 5 ролни и 40 фиксни линии на исплата. Обложувањето со вистински пари почнува со една монета по линија и оди до максимум 200 монети. Максималната победа е малку различна за да се добијат 20.000 монети од почетните залози и 3 диви на дадена линија одеднаш.
 • 40 Burning Dice: уште еден топол слот од EGT. Сите победи се исплаќаат од лево кон десно освен скатерите, кои плаќаат при нивното појавување на кое било место на ролните. Има распоред од 5 ролни и 40 фиксни линии за обложување. Покрај сличноста во структурата, оваа игра исто така има опција за обложување со можност за множење на победите за 2 пати. Посебните бонуси вклучуваат мулти-деноминација и копче за автоматско вртење. Залозите имаат широк опсег, со минимум од 0,05$ и максимум од 200$ по вртеж. Максималната добивка за собирање е 3000х. Просекот на повраток на играчите е 95,93%, а променливоста е средна.

Водич за стратегија

Кога играте на 40 Burning Hot слот, применете основни совети и стратегии за да ги подобрите шансите за победа. Иако исходите од слот игрите се во голема мера определени од среќата, следните методи се докажаа како плодни во подобрувањето на можностите за играње:

 1. Забележете ја средната до високата нестабилност на играта за да ја предвидите веројатноста за фреквенциите на победување. Концептот на нестабилност овозможува да се предвиди веројатноста за мала или голема добивка. Како и со 40 Burning Hot слотот, средната до висока нестабилност значи дека добивките се ретки но значајни кога ќе се појават. Ниската нестабилност значи дека добивките се чести но споредливо пониски. Со оглед на нестабилноста на оваа игра, се советува да се поставуваат поголеми залози, бидејќи добивките веројатно ќе бидат позначајни.
 2. За да ја активирате насумичната карактеристика за џекпот, поставете максимален залог од 300$ по вртеж. Ова е единствениот начин да се добијат 6.000 врвни награди на играта.
 3. Пред да ризикувате пари во реални пари, пробајте ја играта во бесплатниот режим прво за да се согласите со основните механики на играта. Исто така ви овозможува да знаете кои симболи имаат повисоки вредности, па обрнете внимание на нив кога ќе вртите за вистински пари.
 4. Испитајте да најдете легитимни казина што ја нудат играта. Во последно време, неколку нечесни оператори тешко можат да ја добијат вашата готовина ако сè уште не сте спровеле соодветни истражувања. Секогаш подлабоко анализирајте за да ја дознаете дозволата на казиното за работа и ревјуата од клиенти.

Други игри

book of ra

Book of Ra

sweet bonanza slot

Sweet Bonanza

shining crown slot

Shining Crown

mk_MKMacedonian