igri kazino

Book of Ra

Book of Ra е популарна слот игра со египетска тематика, достапна во казина на копно и онлајн. Оваа игра е едноставна и класична, со добра графика, глатки анимации и висока волатилност. Иако не е многу иновативна во поглед на бонус функциите, таа нуди одлични можности за исплата. Ова е добар избор за почетници и љубители на античкиот Египет.

Book of Ra Classic – Играj Бесплатно

1
4.9 / 5
TOTAL SCORE

100% бонус до 400 EUR и 100 бесплатни спинови

Во Mozzartbet добивате 400 EUR бонус и 100 бесплатни спинови. Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на Mozzartbet

👨‍💻ПрограмерNovomatic
🏮Макари5
Редови3
🎰Плаќање линии10
🔄RTP95.10%
🏆Макс Вин5,000x
📈ВолталиностВисоко
🤑Мин/макс облог0.10/400

Патувајте назад во времето во античкиот Египет за да вртите бубњевите на слот машината Book of Ra Deluxe од Novomatic. Истражувајте ги аглите на пирамидата додека ги комплетирате комбинациите на 10 платни линии пронајдени во оваа слот игра со 5×3 формат. Собирајте scatter симболи за да добиете десет бесплатно казино игри, каде Book of Ra ќе избере случаен симбол. И покрај ограничениот број на платни линии, оваа игра не се срами да додели големи добивки.

Вовед во Book of Ra Deluxe

Book of Ra Deluxe, создаден од Novomatic, е возбудливо патување назад во мистичниот свет на древен Египет. Оваа игра на слотови со формат 5×3 е поставена на фон на пирамидите, поканувајќи ги играчите да истражуваат и да откриваат скриени сокровишта. Како наследник на оригиналниот слот Book of Ra, оваа делукс верзија го подобрува искуството со подобрени графики и играње, одржувајќи ја магијата на древната тема.

Механика и дизајн на играта Book of Ra Deluxe

Играта има 10 платежни линии, нудејќи бројни можности за создавање добивни комбинации. Дијапазонот на обложувања е широк, овозможувајќи им на различни видови на играчи да учествуваат. Облозите по линија можат да варираат од минимум 1 до максимум 100, што е погодно и за опрезни играчи и за високи кладиочари. Распоредот е кориснички пријателски, со платежни линии прикажани од двете страни на мрежата и поставки лесно достапни подолу.

Елементите на дизајнот на Book of Ra Deluxe се забележителни. Симболите, вклучувајќи го истражувачот, Ра, статуите и скарабеите, се детално дизајнирани, одразувајќи го богатството на египетската култура. Традиционалните картични симболи од А до 10 исто така се вклучени, претставувајќи симболи со помала вредност.

book of ra символи

Симболи и исплати во Book of Ra Deluxe

Најплатежниот симбол во играта е истражувачот, кој потенцијално може да награди со до 500,000 монети. Следуваат други симболи со висока вредност како Ра, статуата и скарабејот. Книгата на Ра служи за повеќе цели – таа дејствува како див, расипувач и е меѓу симболите со висока исплата, нудејќи до 200,000 монети.

Начин на игра и опции за обложување

Играчите започнуваат со својата авантура со поставување на нивните облози. Можат да изберат број на линии (од 1 до 10) и вредност на валутата, што доведува до вкупен облог кој се движи од 2.00 до 1,000. Оваа флексибилност во опциите за обложување го прави играта привлечна за широк опсег на играчи. Исплатите варираат според облогот, и играчите се охрабрени да се консултираат со табелата на исплати за да го разберат потенцијалот за добивка врз основа на нивните улози.

RTP и волатилност

Book of Ra Deluxe нуди приличен RTP (Return to Player) од 95.10%, во комбинација со висока волатилност. Ова значи дека додека добивките може да не се чести, тие можат да бидат значителни кога ќе се појават. Високата волатилност на играта е балансирана со можноста за значителни исплати, што ја зголемува нејзината привлечност за играчите кои бараат возбудлива игра со потенцијал за големи добивки.

Уникатни карактеристики и бонуси

book of ra deluxe бонус

Слотот Book of Ra Deluxe е полн со специјални карактеристики, што ги зголемуваат и забавата и можностите за добивка:

Симболи кои се прошируваат и бесплатни вртења

Слетувањето на три или повеќе scatter симболи го активира кругот на бесплатни вртења, доделувајќи десет бесплатни вртења. За време на овој круг, Book of Ra избира случаен симбол за да се прошири низ барабаните, потенцијално покривајќи го целиот мрежен распоред и значително зголемувајќи добивките.

Карактеристика за коцкање

Карактеристиката за коцкање додава дополнителен слој на возбуда. По добивката, играчите имаат опција да се обложат на своите добивки со погодување на бојата на скриената карта. Точните претпоставки можат да ги удвојат добивките, но неточните претпоставки ќе доведат до губење на обложениот износ. Оваа карактеристика нуди возбудлив динамик на ризик и награда, но не е достапна во режимот AutoPlay.

Други игри

Money Train 3

Money Train 3

Sweet bonanza slot

Sweet Bonanza

shining crown slot

Shining Crown

mk_MKMacedonian