igri kazino

Sugar Rush Slot

Откријте колку вашата страст за слатко ви е слатка со уживање во сите видови посластици во овој Sugar Rush слот од Pragmatic Play. Играно на 7×7 мрежа, има слатки нешта насекаде додека се обидувате да фатите множители до 128x на патот кон потенцијални максимални победи од 5.000 x вашиот залог. Ако симбол експлодира на истото место двапати, тогаш множителите почнуваат да се зголемуваат.

Sugar Rush Slot – Играj Бесплатно

1
4.9 / 5
TOTAL SCORE

100% бонус до 400 EUR и 100 бесплатни спинови

Во Mozzartbet добивате 400 EUR бонус и 100 бесплатни спинови. Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на Mozzartbet

👨‍💻ПрограмерPragmatic Play
Редови7×7
🎰Плаќање линииПлаќање по Групи
🔄RTP96.5%
📈ВолталиностВисоко
🤑Мин/макс облог0.2 / 100

Неограничени бесплатни вртежи исто така се достапни во овој многу нестабилен слот и, со стапка RTP доста над просекот, има многу позитивни работи од оваа игра. Но дали е подобро од она што веќе го има на пазарот од други даватели? Дознајте во нашиот непристрасен и детален преглед на Sugar Rush.

Sugar Rush Slot RTP, Детали и лимити на залози

Sugar Rush слотот се игра на мрежа 7 × 7 и користи Карактеристика на тркалање. Ова значи дека победничките симболи исчезнуваат откако победничката комбинација ќе биде исплатена, правејќи простор за нови одгоре откако преостанатите симболи ќе паднат на дното на екранот. Ова продолжува сè додека не се формираат нови добитници.

Залозите се движат од само 20 пенси до 100 фунти по вртеж, со што може да одговараат на сите банка. Едноставно користете ги копчињата + или – од двете страни на копчето за вртење за да го прилагодите вашиот залог. Исто така може да ја користите менијата над иконата за звук во долниот лев агол за да го промените вашиот вкупен залог ако сакате.

Авто вртежи, брзи вртежи и турбо вртежи исто така се можни за користење за секого надвор од Обединетото Кралство. Сето што треба да направите е да ја притиснете копчињата Автоматско вртење под копчето за вртење и да ги одберете потребните поставки.

RTP на Sugar Rush изнесува 96,5%, што е добро над 96% просек за онлајн слот. Но важно е да се забележи дека овој е многу нестабилен слот, оценет со 5 од 5, што значи дека иако се можни големи победи, тие нема да се појават толку често како слот со пониска променливост.

Максималната победа изнесува 5.000 х вашиот залог, што не е лошо. Вашата најдобра шанса да ја освоите ќе дојде во карактеристиката за бесплатни вртежи бидејќи постои шанса да добиеш уште повеќе бесплатни вртежи ако добиеш повеќе скатери во карактеристиката.

Тема – преоптоварување со шеќер

Sugar Rush Slot - Играj Бесплатно

Темата во слот играта Sugar Rush е доста очигледна од насловот. Има толку многу слатки нешта на ролните што ќе ве фати шеќерен удар само гледајќи ги. Исто така ќе забележите многу бонбони и смукалки во позадината. Мислете на Чарли и фабриката за чоколадо и множете ја со 10. Ако сакате слатки работи, овде сте в рај.

Ми се допаѓаат визуелните ефекти. Светлите слатки на ролните и шареноликата позадина го прават да изгледа речиси магично и Прагматикот направи добра работа со тоа како симболите исчезнуваат а амбалажата се појавува одзади за да донесе множители на позициите. Многу добро функционира.

Во поглед на звучната лента, никогаш навистина не знаете што да очекувате со игра како оваа. Многу е возбудлива и повторно, магична како со високите звуци. Но она што би рекол е дека аудиото е доста повторливо, па не би ве обвинил ако барате копче за исклучување на звукот по извесно време. Постои поподнослива атмосфера на забава иако сте добиле карактеристика Бесплатни вртежи.

На ролните, имате 3 различно обоени гумени мечки, зелена ѕвезда, розова јагленова бомбона, портокалово срце и глава од лизалка. Розовата глава на лизалка е најисплатлив симбол, плаќајќи до 150 х вашиот залог за 15+ во комбинација.

Нема дива во играта. Наместо тоа, има амбалажа што носи множители на ролните. Повеќе за тоа за момент.

Sugar Rush Мобилен

Pragmatic Play креираше верзии на Sugar Rush кои беа целосно оптимизирани со користење на HTML5 технологија за играње на таблети и смартфони како и на десктоп компјутери. Шареноликиот дизајн е убав и јасен дури и на помалите екрани. Дури и со релативно големиот број делови во движење и мрежата 7×7, дизајнот се одржува добро.

Бонус карактеристики на Sugar Rush

Постојат 2 главни бонус карактеристики во Sugar Rush слотот – Мултиплиер позиции и карактеристиката Бесплатни Вртежи. И двете доаѓаат со некои возбудливи аспекти, па да објасниме како сè функционира за да може целосно да ја разберете слот машината и нејзиното играње.

Карактеристика Мултиплиер Места

Кога победничкиот симбол експлодира, тој ќе направи белег на таа позиција на мрежата. Ако симбол експлодира повторно на истото место, на тоа место се додава множител, започнувајќи од 2x и се двојат секојпат кога друг симбол експлодира на истото место. Ова може да продолжи сè додека не се достигне максималниот множител од 128х. Сите означени места ќе останат до крајот на последователноста на рскалување.

Карактеристика Бесплатни Вртежи

Допрете 3 или повеќе скатери за да ја активирате карактеристиката Бесплатни вртежи. Еве колку бесплатни вртежи би можеле да добиете:

СкатериНаградени Бесплатни Вртења
310
412
515
620
730

Разликата во вртежите овде во споредба со основната игра е тоа што означените места и нивните множители ќе останат на свое место за време траење на бонус рундата наместо само до крајот на тркалање. Всушност, множителите може да се зголемат со последователни тркалања низ сите бесплатни вртежи.

Ако успеете да добиете 3, 4, 5, 6 или 7 Скатер симболи за време на карактеристиката Бесплатни вртежи, ќе добиете дополнителни 10, 12, 15, 20 или 30 бесплатни вртежи соодветно.

Резиме на Sugar Rush ревизијата – ударот на шеќер што не ви остава да сакате повеќе

Sugar Rush слотот е навистина лесно да се научи и бонус карактеристиките се сите доста едноставни за разбирање. Нема ништо иновативно овде и сме го виделе сè ова порано со Прагматикот, иако со различна тема.

Визуелните ефекти се солидни и начинот на кој симболите исчезнуваат од мрежата за време на секвенцата на тркалање ја зголемува целокупната привлечност. Сигурно ќе привлече играчи кои уживаат во слотови со бонбони и слатки како и оние со солидна карактеристика Бесплатни вртежи. Но пошироко од ова, доста е основно и ништо навистина не ме импресионира овде.

Надпросечниот RTP сигурно помага да се неутрализира супер високата нестабилност, а бројката од 5.000 х максимална победа исто така не е лоша. Вкупно, доста добар слот од Прагматик но сум разочаран што не гледам ништо необично. Pragmatic Play од тогаш креираше клон во Гуарана Очи на Амазон кој прикажува мазни и чудни ликови од растенија.

Ако барате повеќе акција со бонбони, силно би ви препорачал Sweet Bonanza слот од Pragmatic Play. Иако Sugar Rush е понов, Sweet Bonanza доаѓа со подобра максимална победа од 21.175 х вашиот залог и пониска нестабилност.

Алтернативно, Chocolates слот од Big Time Gaming и Donuts слот се навистина вредни за размислување со огромен потенцијал за максимална победа од 65.536 х и 40.000 х соодветно.

Други игри

book of ra slot

Book of Ra

sweet bonanza slot

Sweet Bonanza

shining crown slot

Shining Crown

mk_MKMacedonian