igri kazino

Sizzling Hot Slot

Sizzling hot слотот е еден од слот машините од Novomatic Games. Тоа е игра со пет ролни и пет линии на игра и е фокусирана на старата класична слот машина. Ова е машината на која ќе седите пред неа и ќе ве врати по сеќавање на старите и оригинални работи. Sizzling hot онлајн е, всушност, традиционален слот апарат на интернет. Сепак, наместо трите ролни на стари работи, доаѓа со пет ролни. Но исто така вклучува традиционални симболи на ѕвончиња, 7, ленти и овошје. Ги увезува традиционалните карактеристики на тие стари класични машини во модерните слотови со пет ролни.

Sizzling Hot Slot – Играj Бесплатно

1
4.9 / 5
TOTAL SCORE

100% бонус до 400 EUR и 100 бесплатни спинови

Во Mozzartbet добивате 400 EUR бонус и 100 бесплатни спинови. Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на Mozzartbet

👨‍💻ПрограмерNovomatic
Редови5
🎰Плаќање линии10
🔄RTP95.66%
📈ВолталиностНизк
🤑Мин/макс облог10/1000

Во овој sizzling hot казино апарат кој беше креиран и лансиран на 6 март 2003 година, нема да најдете никакви диви симболи. Исто така нема ни бесплатни вртежи бонуси или бонус игри. Значи, овде ќе погледнете прекрасен слот апарат без тие странични привлечности. Сепак, тимот на уредници на нашиот портал собра дека ова не го прави плашливо старо нешто. Ова е затоа што ретро изгледот на овој sizzling hot онлајн исто така му е даден некој неверојатен стил со многу јасните и светли бои и неверојатна графика. Има сина позадина и визуелниот ефект е многу очарувачки. Начинот на кој пламените прснуваат за да создадат пламени кога се постигнува добитната комбинација е неверојатен. Оваа карактеристика, заедно со многу кристално јасниот звук што го испушта, надоместува за сè она што можеби нема овде. Ова му дава на sizzling hot играта брз карактер.

Во моментов постојат околу седум различни вариетети на sizzling hot слотот. Од времето кога првото и оригинално класично издание беше лансирано на 6 март 2003 година како Адмирал Sizzling Hot, програмерите продолжија да смислат уште шест повеќе. Тие вклучуваат:

  • Sizzling Hot Deluxe – 13 ноември 2007
  • Sizzling Hot 7 – 10 февруари 2010
  • Sizzling 8 – 8 септември 2010
  • Sizzling Hot Deluxe (уште едно складиште) – 29 април 2013
  • Sizzling Hot Quattro – 29 април 2013
  • Sizzling6 Слот – 30 август 2015

Од она што тимот на уредници откри, разликите помеѓу овие верзии се многу суптилни. На пример, класичното издание има опсег од 5-1000 залози, додека луксузното има 8-2000.

Постојат многу причини зошто sizzling hot онлајн играта се искачи во популарност веднаш од времето кога првото издание беше лансирано. Всушност, таа е именувана како една од најпопуларните слот машини, а тоа се должи на фактот што доаѓа со традиционалната поставка. Ова им овозможува на играчите целосен поглед на сè што се случува на екран. Основни информации за една игра се детално прикажани во долниот агол на екранот кога играте.

Мешавината на традиционални звуци и графика, со модерни и големи линии на исплата и брзина на вртење исто така им се допаѓа на многумина од љубителите на игрите со ролни. Тоа е мешавина на старо, ново, класично и видео карактеристики. Значи, луѓето се заинтригирани кога размислуваат да уживаат во тие огромни исплати и карактеристики на машина со три ролни. Тие се возбудуваат. Sizzling hot е нешто различно од старото и новото и на луѓето им се допаѓа да се идентификуваат со уникатноста. Возбудата е огромна овде.

Уште една причина зошто овој sizzling hot слот ја освои срцата на играчите уште откако првото издание се појави е таа на нискобуџетната природа на играта. Можете да уживате во најниските лимити на игра овде. Само со пет кредити, можете да ги активирате сите пет линии на исплата. Максималната исплата исто така е 1000 кредити. Играчите ги сакаат игрите каде што можат да се кладат многу кога имаат пари и да одат многу малку кога немаат. Значи, онлајн sizzling hot се грижи за сите.

ИНФОРМАЦИИ ЗА БОНУСИ, СПЕЦИЈАЛНИ ОПЦИИ И ПРИДОБИВКИ ОД ПОНУДИТЕ КАРАКТЕРИСТИКИ И ДОБИВАЊЕ РЕАЛНИ ПАРИ

Иако во sizzling hot нема бонуси и бонус игри, играчите сè уште ќе уживаат во една бонус карактеристика во играта. Бонусот што го уживате овде е поврзан со симболот скатер на слот машината sizzling hot. Овој скатер симбол овде е претставен со икона со ѕвезда. Она што ќе го добиете од оваа икона можеби нема да се нарече бонус во тој смисол. Но кога ќе добиете многу од нив овде, ќе уживате во огромна исплата. Кога ќе добиете четири скатери на sizzling hot онлајн, добивате 10x множител на вашиот износ на залог. Пет скатер симболи на ролните ќе ве наградат со 50x од износот на вашиот залог исто така.

Џекпот овде се активира кога ќе добиете црвени 7к и ова е уште една корисна понуда на оваа неверојатна игра. Нашите рецензенти открија дека кога ќе поставите пет црвени 7к ќе бидете наградени со 1.000 Х од вашиот залог. Ова значи дека ќе имате 200 Х на четирите скатер бонус добивки што се достапни. Значи, кога повеќе од пет скатери стојат во игра, можеби гледате кон џекпот. Ова е точно истото во луксузната верзија.

Следната бонус карактеристика овде е неверојатна опција за обложување. По секое добивање, можете да ја предвидите бојата на следната карта што ќе биде извлечена од даден сет. Кога ќе погодите, ќе уживате во двојно зголемување на она што сте го добиле. Кога ќе изгубите, целата ваша добивка во sizzling hot машината е изгубена. Исто така има ваква опција и во sizzling hot луксузниот слот.

Некои казина исто така нудат sizzling hot игра со нивни лични бонуси. Некои од нив ги вклучуваат бонусот од 5 евра без депонирање и депонирај 10 евра, добиј 30 евра што се најдени во некои од најголемите имиња кои ја нудат играта.

КАКО ДА СЕ ИГРА ТОПЛОТНИОТ (sizling hot) СЛОТ

Sizzling hot слот можеби ќе бара да се регистрирате во казината кои го нудат пред да може да го уживате или да го преземете апликацијата или да играте директно преку флеш. Кога сакате да играте, мора да почнете со избор на вашиот залог. Верзијата со реални пари има минимум 5 и максимум 1000 залози. Сепак, за да имате шанса да победите во sizzling hot, треба да се обложите барем 25 кредити на линија. Кога мора да го одберете бројот на монети по линија, морате да го притиснете копчето старт или вртење. Додека играта се извршува, исто така можете да се обложите за добивките што ги правите за дуплирање на она што сте го добиле. Од она што уредниците на нашиот портал претпоставија, линијата на седмици наградува повеќе во sizzling hot, по што следат грозјето и дињите.

Главната игра на sizzling hot машината вклучува обид да направите два до пет слични симболи да се појават на ролните во исто време. Повеќето од нив ќе создадат добитна комбинација само по три од симболите заедно се појавиле на ролните. Но во случајот на црешите, само две се доволни да ви дадат добитна комбинација.

Симболите на sizzling hot машината исто така мора да се појават од лево кон десно за да можете да добиете. Но скатер симболот е ослободен од ова правило за соседната појава. Значи, не мора да се појави од лево кон десно за да добиете. Можете да имате добитна комбинација каде и да се појават три или повеќе од овие скатер симболи на ролните. Играчот добива посебен бонус со три скатери. Ова е претставено со жолтата ѕвезда симбол во sizzling hot слотот.

ИГРАЊЕТО НА НА SIZZLING HOT СЛОТ НА МОБИЛНИ УРЕДИ

И двете верзии на sizzling слотови, бесплатната и реалните пари, може да се играат на мобилни уреди. Ова е најпопуларниот слот. Па, секако дека треба да има мобилна верзија. Добрата работа е што можете да ја играте директно од вашиот мобилен без преземања и функционира на Android, Windows и iOS оперативни системи. Во мобилната апликација, ќе уживате во сите карактеристики на десктоп веб верзијата исто така.

КАДЕ МОЖЕТЕ ДА ЈА ИГРАТЕ ИГРАТА NA SIZZLING HOT СЛОТ

Љубителите на sizzling hot бесплатни слотови можат да уживаат во игри во најголемите казина. Некои од нив ги вклучуваат Stan James, Energy, Quasar Gaming, William Hill, LVbet, Mybet, OVO Casino и 1xBet казина. Кога играте на која било од споменатите платформи, добивате иста игра, без разлики, и заштедете за бонусите што ги нудат казината за играње.

СЕРИОЗНОСТ, БЕЗБЕДНОСТ И ОПЦИИ ЗА ПЛАЌАЊЕ НА SIZZLING HOT СЛОТ

Од она што тимот на уредниците во нашиот портал откри, безбедноста на sizzling hot играта зависи од протоколот на криптирање на онлајн казиното од кое уживате. Истото важи и за опциите за плаќање со кои можете да ги депонирате парите што сакате да играте и да ги подигнете вашите добивки.

ИСТОРИЈА НА КАЗИНО ИГРАТА SIZZLING HOT

Играта sizzling hot има многу интересна историја што многумина би сакале да ја слушнат. Првата механичка слот машина овде ја воспостави автомеханичар од Калифорнија во 1985 година. Во тоа време, беше именувана слободно ѕвонче. Подоцна влезе во соработка со играчка фирма за масовното производство на истата таа машина. Сепак, пред тоа во 1940 година во Невада, менаџерот на Flamingo Hotel ги користеше бесплатните слотови како алатка за забава на досадните жени на високите играчи. Но најновото класично издание на vrući valjci настана во 2003 година како Адмирал Sizzling Hot слот. Од тогаш се додадени уште 6 изданија.

ЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА ЗА SIZZLING HOT СЛОТ

Можам ли да уживам во некои бонуси во sizzling hot слот?

Ова, нормално, доаѓа од играчи кои очекуваат бесплатни работи. Но одговорот е дека имаат бонус карактеристики во опцијата за коцкање и скатер симболот. Но тие не се рекламираат како бонус игри и доаѓаат во различна форма.

Колку варијации на игри има во линијата на sizzling hot слот машини?

Линијата на машини sizzling hot има околу седум варијации и иако луѓето очекуваат да видат некои фундаментални промени во нив, има само неколку. Главната разлика е што класичната верзија е повеќе традиционална, додека луксузната верзија е посовремена. Поголемиот распоред и копчиња на луксот го прават подобро за онлајн игра.

Колку редовно го плаќа џекпотот на sizzling hot?

Џекпотот понуден овде не е прогресивен. Но мора да плати кога ќе стигне до износот на џекпот и тоа подразбира повлекување пари од залозите на играчите. Значи, плаќа на случаен избор и никој не може да определи кога.

Други игри

book of ra slot

Book of Ra

sweet bonanza slot

Sweet Bonanza

shining crown slot

Shining Crown

mk_MKMacedonian