igri kazino

Gates of Olympus Slot

Присоединете се бесплатно на демо играње на слотот Gates of Olympus тука. Оваа изузетно популарна издавачка од Pragmatic Play го оживува старогрчкото митологијата, транспортирајќи ве на планината Олимп во потрага по големи добивки. Подолу истражуваме сè што оваа игра има да понуди, од епски визуели до посебни функции. Прочитајте за да дознаете како да го отклучите огромниот добивачки потенцијал на слотот.

Gates of Olympus – Играj Бесплатно

1
4.9 / 5
TOTAL SCORE

100% бонус до 400 EUR и 100 бесплатни спинови

Во Mozzartbet добивате 400 EUR бонус и 100 бесплатни спинови. Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на Mozzartbet

👨‍💻ПрограмерPragmatic Play
Редови6
🎰Плаќање линии20
🔄RTP95.55%
📈ВолталиностВисоко
🤑Мин/макс облог0.2 / 125

Оценка на слотот Gates of Olympus

Gates of Olympus е премиум слот со висока варијабилност, дефиниран со кинематографски графики и имерзивно играње. Со 6 барабани, 5 редови и 20 фиксни платни линии, овој видео слот ве завиткува во свет на грчки богови, златни дворци и митски суштества. Благодарение на RTP од 96.5% и механик на туркалца што ги отстранува добивачките симболи по секоја исплата, Gates of Olympus нуди постојано возбудување исполнето со голем потенцијал за добивка.

Стандардните големини на облози во Gates of Olympus се движат од $0.20 до $100 по вртење. Без разлика дали сте случаен обожавател на слотови или високо-ролер, ќе најдете удобни граници кои ќе го прилагодат вашиот стил и големината на банкарол. Додека патувате низ украсни храмови украсени со живописни икони како крилати сандали, вазни исполнети со златни монети и венци од ловор сјајни со скапоцени камења, мистична амбиентална музика го завршува влегувањето. Секој елемент се спојува беспрекорно за единствено завладувачко искуство со слотови.

Потекло на Gates of Olympus со Pragmatic Play

Pragmatic Play произведува сите свои слотови користејќи најсовремени алатки и тимови во куќа. Основана во 2015 година од група специјалисти од индустријата за iGaming, овој премиум создавател на игри поседува лиценци во повеќе од 20 јурисдикции и лансира најмалку два нови слота месечно. Нивното огромно портфолио сега вклучува хитови што се омилени кај фановите како Sweet Bonanza, The Dog House, Wolf Gold и се разбира, легендарниот Gates of Olympus.

Расчленување на механиката на играта

Gates of Olympus следи стандарден распоред на видео слот со 6 барабани, 5 редови и 20 фиксни платни линии. Бројот на линии не може да се прилагоди, па вашето внимание почива на големината на облог по вртење, која се движи од $0.20 до $100. Позади кинематографска позадина на високи грчки колони, идилични пејзажи и лебдечки митски храмови, живописни симболи се туркаат надолу по секоја добивачка комбинација.

Добивањето на 8+ идентични икони на платна линија активира исплати базирани на вредноста на симболот прикажана во платната табела. Но, Gates of Olympus додава дополнителен слој на функционалност преку туркалцата. Секогаш кога ќе постигнете добивка, тие симболи исчезнуваат и нови се симнуваат за да ги пополнат празнините. Ова создава шанса за последователни добивки од едно вртење, особено кога ќе слетаат карактери на олимписки богови со висока исплата.

Други клучни функции вклучуваат Scatter и случајни симболи со мултипликатор. Кога 4+ Scatters ударат, тие исплаќаат веднаш додека исто така отклучуваат 10 бесплатни вртења. За време на овој бонус круг, нов Scatter значи +5 дополнителни вртења, овозможувајќи ви повторно активирање на повеќе бесплатни игри бесконечно!

Вистинскиот потенцијал за џекпот лежи во тие златни симболи со мултипликатор. Носејќи вредности од 2x до 500x од вашиот улог, овие богатства можат да се комбинираат кога повеќе ќе слетаат во едно вртење. Па, симбол од 10x и 50x би наградил вкупен мултипликатор од 500x за огромни парични награди!

Како да се игра Gates of Olympus

Започнувањето на Gates of Olympus бара само неколку брзи чекори:

 1. Изберете ја големината на вашиот облог користејќи ги копчињата + и – на долниот лев агол. Платните линии не може да се прилагодат од фиксните 20.
 2. Притиснете spin за да ги ставите барабаните во движење и симболите да се туркаат. Добивките се плаќаат кога 8+ идентични икони слетаат на било која платна линија.
 3. Изучете ги деталите на платната табела за да разберете ја вредноста на сè, од накитени 9 до Ace симболи до богови како Зевс и Посејдон.
 4. Активирајте посебни функции како Buy Bonus и Ante Bet за подобрени шанси/директен пристап до бесплатни вртења.
 5. Слетајте 4+ Scatters или случајни симболи со мултипликатор за да активирате епски исплати, повторни активации и комбинирани мултипликатори.
 6. Уживајте во autoplay, fast mode и quickspin за да го забрзате дејството кога е посакувано. Само кликнете на соодветните копчиња.
 7. Следете го играњето преку табот за историја кој ги наведува скорешните резултати, или статистиките што покажуваат добивки, вртења и вкупен улог.

Едноставно прилагодете го вашиот облог на вашиот буџет и притиснете spin за да се потопите во оваа прекрасна грчка одисеја! Gates of Olympus се грижи за остатокот, изненадувајќи ве со сè, од мали исплати до огромни добивки што се множат вредни илјадници!

Симболи со мултипликатор и платна табела на Gates of Olympus

Како што е истакнато, случајните симболи со мултипликатор на Gates of Olympus носат најголем потенцијал за добивка. Се движат од 2x до 500x од вашиот улог, овие златни икони може да се комбинираат низ платна линија за астрономски исплати. Изучете ги нивните различни вредности подолу:

 • 2x мултипликатор – Минимумот, често виден но скромни исплати.
 • 5x мултипликатор – Мали добивки, но подобри од стандардниот 2x.
 • 10x мултипликатор – Сега зборуваме! Пристојни добивки стануваат големи со 10x.
 • 25x мултипликатор – Се зголемува, време е да се возбудите за предстојните вртења!
 • 50x мултипликатор – Огромен потенцијал за добивка, ова може да се комбинира за огромни исплати.
 • 100x мултипликатор – Животно менувачки суми се можни кога ова ќе слета со други мултипликатори.
 • 500x мултипликатор – Сонот, максимизирајќи го потенцијалот за добивка за рекордни исплати!

Што повеќе од овие слетуваат истовремено, поголема е вашата конечна исплата. Затоа, молете се за тие 500x симболи и подгответе се за возбудливо искуство!

Симбол на Играта8 – 9 Појавувања10 – 11 Појавувања12 – 30 Појавувања
Син Камен5.0015.0040.00
Зелен Камен8.0018.0080.00
Жолт Камен10.0020.00100.00
Виолетов Камен16.024.00160.00
Црвен Камен20.0030.00200.00
Чаша30.0040.00240.00
Прстен40.00100.00300.00
Песочен Часовник50.00200.00500.00
Златна Круна200.00500.001,000.00

Играјте Gates of Olympus одговорно

Додека Gates of Olympus нуди безброј возбудувања, запомнете да коцкате во рамките на вашите можности. Слотовите се игри на среќа со непредвидливи резултати. Тежнејте кон забавната вредност наместо кон финансиските награди, поставете прифатливи граници за загуба, правете чести паузи и ќе избегнете проблеми со контролирањето на прекумерно време/трошење. Нашиот водич погоре се фокусираше на механиката на играње – ве молиме одете во реномирани казина и играјте одговорно во секое време кога се обложувате вистински пари на слотови како Gates of Olympus.

Често поставувани прашања

Кој е RTP на Gates of Olympus?

Овој слот со тема на грчката митологија има одличен процент на RTP (враќање на играч) од 96.5. Ова значи дека во текот на долготрајно играње што опфаќа илјадници вртења, $96.50 од секои $100 обложени се враќаат на играчите во форма на добивки. Големи добивки може често да се случат благодарение на високата волатилност на играта.

Каков тип на слот е Gates of Olympus?

Gates of Olympus припаѓа на жанрот на видео слотови. Игран преку дигитален интерфејс на компјутер или мобилен уред, а не физичка машина, живописната графика и кинематографските анимации го засилуваат структурата со 6 барабани и 5 реда. Посебни карактеристики како што се туркалците и симболите со мултипликатор исто така го класифицираат Gates of Olympus како високо волатилен слот создаден за големи добивки.

Како функционира Gates of Olympus?

Механиката вклучува формирање на добивачки комбинации на симболи низ 20 фиксни платни линии. Секојпат кога ќе слетате 8+ совпаѓачки икони на една линија, се случуваат исплати и тие симболи исчезнуваат преку функцијата на туркалците. Нови симболи се спуштаат надолу со потенцијал за последователни добивки, особено кога слетуваат случајни симболи со мултипликатор или Scatter симболи за епски џекпоти.

Како да победите на Gates of Olympus?

Активирањето бесплатни игри и слагањето мултипликатори е клучно за мега добивки. Внимателно проучете ги вредностите на платната табела за да го разберете потенцијалот за поентирање на сите симболи. Активирајте ги режимите Ante Bet и Buy Bonus за да максимизирате бесплатни вртења и следете статистики за да ги видите метриките за волатилност и претходните исплати што информираат за стратегијата. Со 93-97% од вкупните добивки што потекнуваат од бонус карактеристики, фокусирајте се на отклучување бесплатни игри!

Други игри

book of ra slot

Book of Ra

sweet bonanza slot

Sweet Bonanza

shining crown slot

Shining Crown

mk_MKMacedonian