igri kazino

Big Bamboo Slot

Заронете во зен-слично искуство со Big Bamboo слотот. Снабден од Push Gaming, оваа азиска тематска игра се игра со 5 ролни и 50 линии на исплата. Постојат Мистериозни Бамбус симболи кои потоа се претвораат во насумичен симбол или Златен Бамбус симбол. Потонакот ви дава множители, моментални награди до 5.000 х залог или пристап до карактеристиката Бесплатни Вртежи. Во бесплатните вртежи, до 4 симболи со ниска вредност стануваат Мистериозни Бамбус симболи за повеќе награди, бесплатни вртежи и множители. Со максимални победи од 50.000 х залог, проверете го прегледот на Big Bamboo.

Dice & Roll Slot – Играj Бесплатно

1
4.9 / 5
TOTAL SCORE

100% бонус до 400 EUR и 100 бесплатни спинови

Во Mozzartbet добивате 400 EUR бонус и 100 бесплатни спинови. Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на Mozzartbet

👨‍💻ПрограмерPush Gaming
Редови5
🎰Плаќање линии50
🔄RTP96.13%
📈ВолталиностВисоко
🤑Мин/макс облог0.1 / 5

Big Bamboo Slot RTP, Детали и лимити на залозите

Big Bamboo слотот се игра со 5 ролни, 6 редови и 50 фиксни линии на исплата. Линиска победа се создава кога 3 или повеќе инстанци од истиот симбол се појавуваат последователно од лево кон десно низ линија на исплата, почнувајќи од 1 ролна. Секогаш се доделува највисоката победа. За 2те највисоковредносни симболи се потребни само 2 во комбинација.

Достапно за играње од 10 пени до 100 фунти по вртеж, под ролните има поле Вкупен залог. Кликнете на стрелката ‘Нагоре’ за да ги добиете сите можни опции за залог. Во картичката Поставки, можете да изберете звуци, звучни ефекти, музика и Turbo режим. Потонакот не е достапен во Обединетото Кралство. Исто така има можност за Автоматско вртење кое повторно не е достапно за играчи од Обединетото Кралство.

RTP на Big Bamboo е 96,13% што е малку повисоко од просекот на онлајн слотовите од 96%. Исто така е пониско од повеќето други слотови од Push Gaming. Популарни игри како Jammin ‘Jars и Razor Shark имаат стапки на враќање од 96,83% и 96,7% соодветно.

Како што можете да предвидите, нестабилноста е висока. Најмногу што можете да добиете е 50.000 х вашиот вкупен залог. Веројатноста за максимална победа е еднаш на секои 3,5 милиони вртежи. Големите победи ќе дојдат од Golden Bamboo карактеристиката која може да ви даде множители и моментални награди до 5.000 х залог.

Тема – откријте длабоки тајни и живописни богатства

Big Bamboo Slot - Играj Бесплатно

Со јапонска/панда тема, Big Bamboo слотот ве одведува во зен-слично искуство. Прикажувајќи мирно и смирено чувство, целта е да се пронајдат длабоки тајни и живописни богатства скриени под обилните бамбуси.

Со стрип стил графика, постои софистицираност во визуелните ефекти. Не е како сликите што ќе ги најдете во филмите Кунг фу панда. Со традиционална и очарувачка музика, чувството е дека сте на пат за третман во спа. Нема да му одговара на секој вкус но се надевам дека бонус карактеристиките (подолу) ќе ве примамат.

Сместена во шума со бамбуси во позадината, симболите ги вклучуваат карата дијамант, лист, срце и треф со јапонски пресврт. Високовредносните симболи се претставени со птици, мајмуни, брадавичести свињи и панди. Пандата е највисоко платениот симбол со 2, 3, 4 или 5 во комбинација што плаќа 0,5, 2, 10 или 150 х вашиот вкупен залог.

Потоа имате гонг див симбол кој ги заменува сите други симболи што плаќаат. 2, 3, 4 или 5 ќе платат како пандата (0,5, 2, 10 или 150 х залог). Симболот Инг Јанг е бонус скатерот а има и симбол Мистериозен Бамбус. Исто така ќе најдете и златна верзија.

Big Bamboo Мобилен

Бидејќи Push Gaming се фокусира на мобилно играње, Big Bamboo слотот може да се игра на мобилен, таблет, лаптоп, PC и MAC уреди. Со најдобро искуство на поголем екран, играњето на вашиот Ајфон на пример ќе биде безбедно поради распоредот 5×6 ролни.

Big Bamboo Бонус карактеристики

Со 5 бонус карактеристики, Big Bamboo слот играта не е едноставна во споредба со другите слотови. Се фокусира на Мистериозните Бамбус симболи кои се трансформираат во кој било симбол или Златен Бамбус симбол. Ова потоа ќе ви даде моментални награди до 5.000 х залог, множители до 10х и многу повеќе. Може да доведе до бесплатни вртежи каде што до 4 симболи со ниска вредност се менуваат во Мистериозни Бамбус симболи.

Карактеристика Мистериозен Бамбус

Внимавајте на Мистериозниот Бамбус симбол бидејќи тој може да се појави насекаде на сите 5 ролни. При слетување, карактеристиката Мистериозен бамбус се активира при слетување во основната игра или бесплатните вртежи. Сите симболи тогаш се трансформираат во насумично избран симбол што плаќа, вклучувајќи диви или Златни Бамбус симболи.

Златна Бамбус карактеристика

Кога мистериозниот симбол го открива Златниот Бамбус симбол, се вклучува Златната Бамбус карактеристика. Секој Златен Бамбус симбол се врти за да открие различен награден симбол:

Веднашашна НаградаМножител на улог од 1 до 5,000 x улог
МножителМножи веднашашна награда + симболи за собирање помеѓу 2x и 10x
СобирачСобира сите веднашашни награди + симболи за собирање со празни позиции кои се вртат

Скатер симболите исто така може да се откријат на сите 5 ролни. Симболот Џокер скатер се врти за да открие од 4 до 9 бесплатни вртежи, 7 до 9 бесплатни вртежи со 2 симболи со ниска вредност што се трансформираат во Мистериозни Бамбус симболи или 8 до 10 бесплатни вртежи со 4 симболи со ниска вредност што стануваат Мистериозни Бамбус симболи.

Карактеристика за обложување

Карактеристиката за обложување се активира од симболот Скатер обложување кој слетува 1 од наградите за бесплатни вртежи опишани погоре. Потоа Тркалото за обложување се врти за да ви даде шанса да освоите подобра опција за бесплатни вртежи. Постои и ризик да завршите без никаква награда.

Карактеристика Бесплатни вртежи

Карактеристиката Бесплатни вртежи се активира од Златната Бамбус карактеристика. Како што споменав претходно, можете да почнете со 2 или 4 симболи со ниска вредност кои дејствуваат како Мистериозни Бамбус симболи. Внимавајте на скатерите што се појавуваат бидејќи тие се собираат во мерачот за ниски симболи до ролните. Било кои Скатери за обложување исто така се собираат.

Секој претворен симбол исто така доделува множител кој се применува на вкупната победа од Златната Бамбус карактеристика. Еве ја сета информација прикажана во табела:

1в симбол+4 бесплатни вртењаЗголемување на множителот за 2x
2ри симбол+3 бесплатни вртењаЗголемување на множителот за 3x
3ти симбол+3 бесплатни вртењаЗголемување на множителот за 5x
4ти симбол+2 бесплатни вртењаЗголемување на множителот за 10x

Најпосле, симболот Скатер за обложување може да се појави ако бесплатните вртежи се активираат преку Златната Бамбус карактеристика. +1, +2 или +3 симболи ќе додадат 1, 2 и 3 дополнителни бесплатни вртежи.

Бонус Бај карактеристика

Надвор од Обединетото Кралство, постои Бонус Бај карактеристика. Има 4 опции кои ви даваат пристап до бесплатните вртежи. Ќе добиете бесплатни вртежи со до 4 претворени симболи. RTP исто така ќе се зголеми. Еве ги сите детали:

ЦенаБесплатни ВртењаПретворени СимболиRTP
99 x улог7, 8 или 9096.94%
179 x улог7, 8 или 9296.76%
608 x улог8, 9 или 10496.71%
300 x улог7 до 100 до 496.74%

Резиме на прегледот на Big Bamboo – зен-слично искуство со голем потенцијал за победа

Big Bamboo слотот е комбинација на многу слотови од Push Gaming собрани во јапонски/панда импрегниран пакет. Визуелно, има наговестувања на Fire Hopper по мое мислење.

Во поглед на играњето, ќе треба да ја играте демото (погоре) неколку пати за да разберете што се случува. Збунувачко е. Клучот е Златната Бамбус карактеристика која може да ви даде моментални награди до 5.000 х залог, множители и други екстри.

Ако моменталната награда од 5.000 х залог е предмет на множителот 10х, максималната победа од 50.000 х залог ќе биде постигната. Моменталните награди може да се најдат и во други наслови на Push Gaming како Fat Drac и Bison Battle.

Сметам дека карактеристиката Бесплатни вртежи беше малку разочарувачка. Играјќи со 4 претворени симболи ќе помогне, но високата нестабилност ќе обезбеди да бидете среќни ако добиете повеќе од 30 х вашиот залог во повеќето прилики. Визуелните ефекти можеби се нежни но суровата реалност е дека не е лесно да се допрат пристојни победи.

Други игри

book of ra slot

Book of Ra

sweet bonanza slot

Sweet Bonanza

shining crown slot

Shining Crown

mk_MKMacedonian