igri kazino

Dice & Roll Slot

Доаѓајќи од компанијата за развој на софтвер EGT, онлајн слот машината Dice and Roll им нуди на коцкарите интересни карактеристики и играње, заедно со убав дизајн и анимации. Тоа е класичен слот од типот на овошје кој вклучува сочни освежувања за вашиот гладен стомак.

Dice & Roll Slot – Играj Бесплатно

1
4.9 / 5
TOTAL SCORE

100% бонус до 400 EUR и 100 бесплатни спинови

Во Mozzartbet добивате 400 EUR бонус и 100 бесплатни спинови. Оваа бонус понуда важи само за нови корисници на Mozzartbet

👨‍💻ПрограмерAmusnet (ex. EGT)
Редови5
🎰Плаќање линии50
🔄RTP95.76%
📈ВолталиностНиз – Сред
🤑Мин/макс облог0.1 / 5

Основната игра се одвива низ 5 ролни на кои се прикажани сите тие вкусни овошја направени со одличен дизајн. Dice and Roll слотот, покрај дизајнот, вклучува 4 прогресивни џекпоти.

Работата со прогресивните е дека ќе треба да ја вртите машината подолго за да ја погодите најголемата награда. Тоа е така затоа што колку повеќе играте, толку повеќе се зголемуваат шансите за победа. Тоа не е сè, играњето исто така вклучува бонус рунда, која е причина да го пробате овој поки.

Dice & Roll Slot - Играj Бесплатно

Roll the Dice слот

Пробајте го Dice and Roll слотот и придружете се на натпреварот каде што можете да освоите некои од 4 прогресивни џекпоти! Играњето во овој се одвива според општите правила за слот. Победите се исплаќаат од лево кон десно а првиот симбол на победничката комбинација треба да биде на првата ролна. Ако победите на повеќе линии на облог истовремено, само највисоката по линија ќе биде исплатена. Како класичен слот од типот на овошје, Dice and Roll ги прикажува сликите на сочни овошја како лимон, цреша, грозје и диња. Другиот што ви препорачуваме да играте е најдобриот Coyote Moon слот од IGT за бесплатно играње.

Вообичаената работа е дека освен овие карти, слотовите од овој вид исто така имаат 777 и други уникатни карти. Највисоко платениот е среќниот број седум, кој припаѓа на редовната група симболи. Со допирање 5 од нив, добивате 350 дијаманти како валута на играта. Следејќи ја надолната линија на вредности, следниот е ѕвончето со највисока победа од 200 дијаманти, потоа грозје, диња, портокал и лимон на крајот.

Редовните победи ве водат до уште една игра за обложување. Значи, откако ќе победите, треба да изберете меѓу барањето на вашата награда или ставање на ризик повторно. Ако ја изберете опцијата за обложување, треба да ја погодите бојата на картата која е поставена со лицето надолу. Ако претпоставката е точна, победувате повеќе, а ако не, губите сè. Обидете се да ја комбинирате оваа факт со вашиот тековен баланс и стигнете до џекпотот уште побрзо.

Карактеристики на Dice and Roll слотот

Посебната група карти се состои од диви и скатер симболи:

Дивиот симбол има неколку придобивки. Носи добар износ дијаманти и исто така доаѓа со посебен ефект.

  • Со слетување 3 од нив, играчот добива 50 дијаманти
  • Со слетување 4, играчот добива 150 дијаманти
  • Со слетување 5, играчот добива 750 дијаманти

Посебниот ефект е тоа што може да замени било кој обичен симбол освен скатерот.

Скатер картата е највисоко платената карта воопшто.

  • Со слетување 3, играчот добива 50
  • Со слетување 4, 200
  • дијамантиСо слетување 5, 2000 дијаманти!

Играњето вклучува 4 прогресивни џекпоти претставени со различни симболи.

Jackpot Mystery бонус рундата на слот машината Dice and Roll случајно се активира по секое вртење кога сите победи се собрани. Во оваа игра, коцкарот наидува на 12 карти поставени со лицето надолу. Сето што треба да направите е да ги откриете некои од нив а целта е да најдете 3 карти со ист симбол. Во зависност од освоената комбинација на симболот, џекпотот се вреднува поинаку.

Првото (ас) ниво е она со најниски исплати, второто (дијамант), третото (срце) и најголемо исплатливото е четвртото (треф) ниво.

Резиме

Класичен слот од типот на овошје кој доаѓа од EGT софтверската компанија, со 4 прогресивни џекпоти и интересни бонус нивоа. Еден може да пристапи и да игра за Dice and Roll слотот онлајн бесплатно на сите видови платформи како десктоп, андроид и ајфон, без барања за преземање и регистрација. Играјте за вистински пари со бонуси без депонирање и бесплатни вртежи со хтра брзи исплати и висок RTP.

Други игри

book of ra slot

Book of Ra

sweet bonanza slot

Sweet Bonanza

shining crown slot

Shining Crown

mk_MKMacedonian